Newsletteranmeldung Abonnieren Sie den kostenlosen Newsletter, verpassen Sie keine Neuigkeit oder Aktion mehr vom Demoshop und erhalten Sie 5 % Rabatt* auf Ihren nächsten Einkauf. * Der Gutschein-Code wird Ihnen nach der Anmeldung zugesendet.

1 List św. Pawła do Tymoteusza

1 List św. Pawła do Tymoteusza
1.14 CHF *

inkl. MwSt. zzgl. Versandkosten

Als Sofortdownload verfügbar

  • C-18373391
  • Mateusz Czyz & Piotr Zaremba & Piotr Zaremba
Autor: Apostoł Paweł (mógł mieć wówczas 56 lub 58 lat). Czas: Ok. 64 lub 66 r. po... mehr
Produktinformationen "1 List św. Pawła do Tymoteusza"

Autor: Apostoł Paweł (mógł mieć wówczas 56 lub 58 lat). Czas: Ok. 64 lub 66 r. po Chr. Miejsce: Rzym lub Filippi. Cel: Wsparcie młodego duszpasterza radami na temat kierowania lokalną wspólnotą kościoła. Temat: Jezus Chrystus podstawą nauczania, wiara czynna w miłości – jej celem.

Biblia to jest Pismo Święte Starego i Nowego Przymierza. Przekład z języka hebrajskiego, aramejskiego i greckiego. Trzymasz w ręce nie tyle Księgę, co bibliotekę sześćdziesięciu sześciu Ksiąg Starego i Nowego Przymierza. Uwiecznione w nich słowa wkraczały w ludzką rzeczywistość stopniowo, na przestrzeni bodaj tysiąca czterystu lat, aby w końcu znaleźć potwierdzenie i pełny wyraz w Słowie, które stało się ciałem, w Jezusie Chrystusie. Księgi tego zbioru nie przestają służyć wielu za podręcznik definiowania racji. Tymczasem mają one służyć pogłębianiu relacji. Obserwując wzmożone wysiłki współczesnych sobie uczonych, Pan Jezus Chrystus podsumował: "Zagłębiacie się w Pisma, ponieważ sądzicie, że macie w nich życie wieczne, podczas gdy one składają świadectwo o Mnie. A jednak nie chcecie przyjść do Mnie, aby zyskać życie." Trudno o lepsze ujęcie sprawy. Jeśli na kartach tych Pism zamierzasz szukać przede wszystkim racji, to zapewne ją znajdziesz, jak wielu innych – na własną miarę, jednym na pociechę, drugim na przekór. Może tej racji zechcesz bronić, a nawet za nią umrzeć. Jeśli jednak dzięki tej Księdze nie nawiążesz relacji z Osobą, z Panem wszechrzeczy, Jezusem Chrystusem, jeśli On sam nie stanie się rdzeniem Twojego życia, to uzbrojony w prawdziwe racje, możesz rozminąć się z prawdziwym życiem. Księga ta nie należy do łatwych. I dobrze. Szczerzej przyjdą Ci słowa: "Panie, otwórz mi oczy na to, co na tych kartach czytam, a to, co zrozumiem, zastosuję w życiu." Przy takiej postawie doznasz czegoś szczególnego: zauważysz, że Pismo Święte jest Księgą, którą czyta się w obecności jej Autora. Na tym polega wyjątkowość tej Księgi – i przygoda, do której Cię zapraszamy. Ewangeliczny Instytut Biblijny

Weiterführende Links zu "1 List św. Pawła do Tymoteusza"
Bewertungen lesen, schreiben und diskutieren... mehr
Kundenbewertungen für "1 List św. Pawła do Tymoteusza"
Bewertung schreiben
Bewertungen werden nach Überprüfung freigeschaltet.

Die mit einem * markierten Felder sind Pflichtfelder.

Zuletzt angesehen